حریم شخصی کاربران

در صورتی که شما صرفاً وب‌سایت آلتین فناور آینده نو را مطالعه می‌کنید، به جز اطلاعات گزارشات نمونه‌ای مرتبط با وب‌سایت بازدید شده، هیچ گونه اطلاعاتی توسط سرور از شما جمع‌آوری نمی‌گردد. اگر شما در یکی از قسمت‌های وب‌سایت آلتین فناور آینده نو مشارکت می‌کنید، حق ارائه و انتشار کلیه کلماتی که به صورت عمومی تایپ می‌کنید را به آلتین فناور آینده نو می‌دهید. همچنین اگر شما مطلبی را در هر قسمت از وب‌سایت آلتین فناور آینده نو نوشتید، فرض شما باید بر مبنای باقیماندن آن مطلب برای همیشه باشد. این مطلب شامل مقالات، صفحات کاربری، سوالات و بحث‌ها نیز می‌باشد. در صورت وجود هر گونه استثنا، در ادامه توضیحاتی ارائه شده است.

انتشار اطلاعات در قسمت‌هایی از وب‌سایت آلتین فناور آینده نو

در بازدید ساده و معمول از وب‌سایت آلتین فناور آینده نو مشخصات شما برای عموم قابل دسترس نمی‌باشد. هنگامی که شما صفحه‌ای را در یکی از قسمت‌های وب‌سایت آلتین فناور آینده نو ویرایش و یا به آن توضیحی اضافه می‌کنید، سند و/یا اطلاعاتی را منتشر کرده‌اید. این یک اقدام عمومی بوده و شما به عنوان نویسنده‌ی آن بخش و/یا توضیحات به عموم شناسانده می‌شوید.

شناسایی یک نویسنده مقاله / یادداشت

در صورت ورود با شناسه خود در وب‌سایت آلتین فناور آینده نو، شما بوسیله‌ی آن شناسایی می‌شوید. این شناسه ممکن است اسم واقعی یا اسم مستعار شما و یا بطور کلی هر اسم دیگری که شما در لحظه‌ی ساختن شناسه کاربری خود انتخاب کرده‌اید باشد.
در هر صورت اعم از ورود توسط شناسه کاربری و یا عدم ورود به وب‌سایت، شما بوسیله‌ی آدرس آی‌پی شبکه‌ی اینترنتی خود نیز برای مدیران وب‌سایت آلتین فناور آینده نو شناسایی می‌شوید. آدرس آی‌پی یک سری چهارتایی از اعداد می‌باشد که آدرس اینترنت مکانی را که شما توسط آن به وب‌سایت آلتین فناور آینده نو متصل شده‌اید را مشخص می‌کند. بر حسب نوع اتصال شما، این آدرس می‌تواند قابل ردیابی تا یک سرور، محل تحصیل، محل کار شما یا خانه‌ی شما باشد. با توجه به امکان تشابه کاربران بر اساس آدرس آی‌پی، اگر شما نسبت به این موضوع خیلی محتاط هستید می‌توانید با شناسه‌ی کاربری خود وارد وب‌سایت آلتین فناور آینده نو شده و با نام مستعار خود فعالیت نمائید.
در صورت بروز هرگونه خرابکاری توسط اشخاص و یا روبات‌های هرزه‌نویس، شرکت آلتین فناور آینده نو مختار به مسدودکردن آدرس آی‌پی مبدا می‌باشد. در صورتی که آی‌پی شما به اشتباه در لیست محدودیت قرار گرفت، می‌توانید مشکل را با آلتین فناور آینده نو در میان بگذارید.

کوکی‌ها

در هنگام بازدید از وب‌سایت آلتین فناور آینده نو یک کوکی ارتباطی موقت برای شما و بر روی کامپیوتر شما ایجاد می‌گردد. اگر تصمیمی برای وارد شدن با شناسه کاربری خود را ندارید می‌توانید کوکی را غیر فعال کنید ولی در این صورت امکان ورود شما به وب‌سایت آلتین فناور آینده نو امکان‌پذیر نمی‌باشد. کوکی ایجاد شده بعد از بسته شدن مرورگر اینترنتی شما پاک می‌گردد.
در هنگامی که شما با شناسه‌ی کاربری خود وارد می‌شوید کوکی‌های بیشتری بوجود می‌آید تا از نوشتن دوباره‌ی شناسه‌ی کاربری (یا حتی کلمه‌ی عبور) در بازدید‌های بعدی جلوگیری شود. این امکان تا ۳۰روز برجای می‌ماند. اگر از یک رایانه‌ی عمومی استفاده می‌کنید و تمایل ندارید شناسه کاربری شما برای سایر کاربرین آن رایانه قابل رویت باشد بهتر است کوکی را بعد از اتمام کار پاک کنید.

کلمه‌ی عبور

هر بخش از هر یک از انجمن‌ها و بخش‌های مختلف وب‌سایت آلتین فناور آینده نو، بسته به محبوبیت عمومی آن دارای تاریخچه‌ای از مشارکت‌های ارزشمند کاربران خود می‌باشد. کلمه‌ی عبور تنها تضمین کننده‌ی پیوستگی تاریخچه ویرایشهای مقالات و یادداشت‌های یک کاربر می‌باشد. ما تمامی کاربران را نسبت به انتخاب کلمه‌ی عبور قدرتمند و منع در به اشتراک گذاشتن آن تشویق می‌کنیم. هیچ شخصی نباید به صورت عمدی بطور مستقیم یا غیر‌مستقیم کلمه‌ی عبور کاربری خود را برای دیگران افشاء کند.

ورود با شناسه‌ی کاربری

بر اساس پروتکل‌های استاندارد اینترنتی، در هر بار بازدید شما از وب‌سایت آلتین فناور آینده نو، اطلاعات فراوانی به صورت اتوماتیک از سوی مرورگر اینترنتی شما به سرویس دهنده ارسال می‌شود. بسیاری از سرویس دهندگان قسمتی از این گزارشات را که می‌توانند در ارزیابی صفحات محبوب، ياتشخيص اینکه چه وب‌سایتی با آنها ارتباط دارد و اینکه از چه نوع مرورگر اینترنتی استفاده شده را نگهداری می‌کنند. استفاده از این اطلاعات برای ردیابی کاربران قانونی از اهداف وب‌سایت آلتین فناور آینده نو و سایت پشتیبانی آن نمی‌باشد. این گزارشات در ساختن صفحات اطلاعات‌دهی آماری استفاده می‌شوند. گزارشات خام هرگز علنی نخواهند شد و بطور عادی بعد از ۲هفته از بین می‌روند.
این نمونه گزارشی از بازدید یک صفحه می‌باشد:

217.11.28.163 – – [18/Aug/2010:11:45:19 +0330]
“GET /products/office HTTP/1.1” 200 18084
“http://www.iknow.ir/products/office”
“Mozilla/5.0 (Macintosh; U; PPC Mac OS X; en-us) AppleWebKit/85.7 (KHTML, like Gecko) Safari/85.5”

اين گزارشات ممکن است توسط کارشناسان آلتین فناور آینده نو در جهت حل مشکلات تکنیکی و یا ردیابی رفتارهای ناخواسته و مشکل‌آفرین شبکه‌ای که وب‌سایت آلتین فناور آینده نو را دچار اختلال می‌سازند مورد استفاده قرارگیرند. آدرسهای آی‌پی استخراج شده‌ی کاربران از این گزارشات بطور متناوب برای ارتباط دادن کاربران و آدرسهای ثبت شده در ویرایشات برای بررسی سوء‌استفاده‌ها شامل کاربران خرابکاری که از چندین شناسه‌ی کاربری استفاده می‌کنند، تخریب، اذیت و آزار دیگر کاربران، نقض قوانین داخلی کشور ایران و یا بدنام کردن آلتین فناور آینده نو استفاده می‌شوند.

 

سیاست انتشار اطلاعات بدست‌آمده از گزارشات

طبق این سیاست آلتین فناور آینده نو، اطلاعات شخصی قابل شناسایی جمع‌آوری شده در گزارشات یا رکوردهای بانک اطلاعاتی بوسیله‌ی قابلیت بررسی کاربر، توسط مدیران دارای صلاحیت در مواقع زیر منتشر می‌شوند:

  • در پاسخ به حکم معتبر یا هرگونه درخواست اجباری دیگر از طرف مراجع قانونی کشور
  • بنا به درخواست کاربر صدمه دیده (در صورت اثبات به کارشناسان شرکت)
  • مدیران شرکت آلتین فناور آینده نو و نماینده‌ی آنها هنگامی که نیاز به بررسی شکایات در مورد سوء‌استفاده باشد
  • در صورتی که اطلاعات مرتبط با یکی از بخش‌های سایت توسط یک روبات تولید شده و آلتین فناور آینده نو برای رفع مشکلات فنی نیاز به انتشار داشته باشد
  • در صورتی که کاربری در مقالات، انجمن‌ها و یادداشت‌ها خرابکاری کند و یا بطور مداوم رفتار غیر محترمانه داشته باشد، اطلاعات جهت بسته شدن آی‌پی آن کاربر یا شکایت به سرویس دهنده‌ی اینترنت وابسته به آن منتشر میشود
  • در جاییکه منطقأ لازم می‌باشد از حقوق، اموال و یا امنیت آلتین فناور آینده نو، کاربرانش و یا دیگران حفاظت شود

سیاست آلتین فناور آینده نو اجازه انتشار چنین اطلاعاتی را تحت هیچگونه شرایطی مگر شرایط ذکر شده در بالا نمی‌دهد.

به اشتراک گذاشتن اطلاعات با اشخاص ثالث

آلتین فناور آینده نو اطلاعات خصوصی شما مانند آدرس ایمیل را به اشتراک یا در معرض فروش به اشخاص حقیقی و حقوقی ثالث بدون موافقت شما یا مرجع قانونی نخواهد گذاشت.

امنیت اطلاعات

 آلتین فناور آینده نو در قبال دسترسی غیر مجاز به هرگونه اطلاعاتی که شما در انجمن‌ها و یا یادداشت‌ها تهیه کرده‌اید هیچگونه تضمینی ارائه نمی‌دهد. دسترسی به این اطلاعات برای تمامی کسانی که به نحوی به سرور دسترسی دارند امکان پذیر می‌باشد.

ایمیل

شما می توانید آدرس ایمیل خود را در قسمت پروفایل خود وارد کنید. در صورت تمایل شما، کاربران دیگر وب‌سایت آلتین فناور آینده نو می‌توانند بوسیله‌ی آن برای شما ایمیل ارسال کنند. آدرس ایمیل شما برای آنها قابل رویت نبوده مگر آنکه شما جواب ایمیل آنها را بدهید یا اینکه ایمیل ارسالی برگشت بخورد. آدرس ایمیل‌ها می‌تواند برای ارتباط گسترده و عمومی آلتین فناور آینده نو با کاربران مورد استفاده قرار گیرد.
اگر شما آدرس ایمیل خود را وارد نکنید، قابلیت تنظیم دوباره‌ی کلمه‌ی عبور(گذر‌واژه) را در صورت فراموشی آن نخواهید داشت. هرچند این امکان وجود دارد تا شما با یکی از کارشناسان آلتین فناور آینده نو تماس گرفته و درخواست وارد کردن آدرس ایمیل را در بخش پروفایل خود بدهید.
شما می توانید آدرس ایمیل خود را در هر زمان که مایل بودید از بخش پروفایل خود حذف کنید.

لیست ایمیلی

اگر شما در هر یک از قسمت‌های وب‌سایت آلتین فناور آینده نو در لیست ایمیلی(Mailing List) ثبت نام کنید، ایمیل شما برای ارسال ایمیل‌های گروهی مورد درخواست شما توسط آلتین فناور آینده نو مورد استفاده قرار می‌گیرد. ایمیل‌ها مگر در حالتهای بسیار خاص معمولا از لیست حذف نشده و تغییر نمی‌کنند.

اطلاعات کاربر

 اطلاعات مرتبط با فعالیتهای یک کاربر شامل، زمان ویرایش مقالات، پست‌ها و یادداشت‌ها همچنین تعداد آنها ممکن است به صورت عمومی در قسمت‌هایی از وب‌سایت آی نو به صورت عمومی قابل مشاهده قرار گیرند

حذف کردن حساب کاربری

 حساب‌های کاربری کاربران وب‌سایت آلتین فناور آینده نو بعد از ایجاد شدن قابل حذف شدن نمی‌باشند. امکان تغییر نام شناسه‌ی کاربری فقط در شرایط خاص امکان‌پذیر بوده و آلتین فناور آینده نو هیچ‌گونه تضمینی در خصوص اجرای آن به کاربران نمی‌دهد.

پاک کردن محتویات

برداشتن محتویات متنی از یک صفحه وب‌سایت و یا انجمن، برای همیشه آن محتویات را حذف نمی‌کند. اگر مقاله‌ای از هر قسمت‌ از وب‌سایت آلتین فناور آینده نو حذف شود، کماکان توسط برخی از مدیران آلتین فناور آینده نو قابل دسترس می‌باشد. پاک کردن همیشگی این‌گونه اطلاعات برای آن دسته از کسانی که به سرویس دهنده دسترسی دارند ميسر می‌باشد ولی هیچ تضمینی برای انجام این کار مگر با داشتن اجازه‌ی قانونی وجود ندارد.